Франція вирішила обмежити доступ до міжнародних відеододатків, таких як Zoom і Teams, для своїх чиновників, переходячи на місцеву платформу Visio.
Це рішення було підготовлено Офісом прем’єр-міністра, про що повідомляє видання Politico.
Згідно з новими правилами, державні службовці зобов’язані використовувати Visio — програму для відеозв’язку, розроблену Міжвідомчим цифровим управлінням Франції. Ця платформа функціонує на основі інфраструктури французької компанії Outscale і вже активно використовується близько 40 тисячами працівників державного сектору.
Очікується, що всі альтернативні відеоінструменти, особливо ті, що походять з Америки, будуть заблоковані на рівні державних систем.
Цей крок є частиною більшої стратегії Франції, спрямованої на зменшення залежності від американських технологій та переведення урядових комунікацій на національні цифрові рішення.
Раніше Франція вже зобов’язала державних службовців відмовитися від WhatsApp і Telegram на користь внутрішнього месенджера Tchap.
У той же час країна посилює контроль над цифровим середовищем: 27 січня Національні збори Франції ухвалили законопроект про заборону доступу до соціальних мереж для дітей до 15 років. Подібні обмеження розглядає і Велика Британія.