8 травня президент України Володимир Зеленський провів телефонну бесіду з американським лідером Дональдом Трампом, під час якої обговорили ратифікацію угоди про економічне співробітництво, схваленої Верховною Радою.
Пряма мова: "Ми розглянули необхідність подальших дій для досягнення миру, включаючи конкретні заходи, які можуть бути вжиті. Президент Трамп запитав про ситуацію на фронті, і я коротко його проінформував. Також я зазначив, що Україна готова до 30-денного припинення вогню, починаючи з негайного моменту."
Ми сподіваємося на позитивну реакцію з боку Росії стосовно цієї пропозиції. Я також підкреслив, що Україна відкрита до переговорів у будь-якому форматі, але Росія повинна продемонструвати свою серйозність у намірі завершити конфлікт, починаючи з повного та безумовного припинення вогню."
Деталі: За словами Зеленського, Трамп підтвердив своє бажання досягти миру та готовність підтримати ініціативи щодо припинення вогню.
Крім того, президенти обох країн привітали народи з днем перемоги над нацизмом та обговорили ратифікацію угоди про економічне партнерство.
Що було раніше:
Перед цим Трамп висловив намір обговорити угоду про "економічне партнерство" з Зеленським, яка була ратифікована Верховною Радою 8 травня.